Draugiškumo mėnuo

Kovo mėnesį psichologė Ieva ir socialinė pedagogė Eglė visose grupėse vykdė ,,Draugiškumo mėnesio“ veiklas. Kartu su vaikais sprendė begemoto ir varlės konfliktą: aiškinosi kaip jaučiasi varlė, kurią per stipriai, skaudžiai kutena begemotas ir kokiais tinkamais būdais reikėtų jį sustabdyti. Mažiausieji vaikai kas žodžiais, kas veiksmais parodė, kad mušimasis – nėra tinkamas būdas. O vyresnieji iškart išrėžė – varlė turi parodyti stop ir pasakyti, kad toks elgesys nepatinka. O jei begemotas toliau įkyriai kutens – kreiptis pagalbos pas mokytoją. Mums darželyje labai svarbu, kad vaikas mokėtų apginti savo ribas tinkamais būdais, neužgaudamas kito ir parodydamas tinkamą pavyzdį tiems, kurie šio įgūdžio dar neturi.

Vėliau begemotas suprato, kad norėdamas žaisti jis turi pakviesti draugą, o ne įkyriai elgtis ir atsiprašė varlės. Tačiau ši dar nenorėjo atleisti. Jos kūnelis buvo pilnas susikaupusio pykčio. Tuomet klausiama vaikų: o ką gi varlei daryti su tuo pykčiu? Labai stengiamės, kad mūsų darželyje vaikai žinotų: pyktis yra tokia pat gera emocija kaip ir visos kitos. Bet svarbu yra mokėti jį išreikšti tinkamais būdais.

Taigi norėdami praplėsti vaikų žinojimą apie būdus, kurie padeda nurimti, gaminome emociukus. T. y. balionus, pripildytus krakmolo, ant kurių vaikai patys nupiešė malonią ir nemalonią emocijas. O vėliau mokėsi panaudojimo būdų pasitelkiant visus pojūčius: liečiant, uostant, stebint, klausant krakmolo čežėjimo, buvo net ir paragavusių!